Prečo som sa dala na upravenú stravu?! – MAZUMIS
Prečo som sa dala na upravenú stravu?!

strava ala Mišel, upravená na mňa -

Prečo som sa dala na upravenú stravu?!

Upravená strava ala Mišel?!

Mnoho z Vás mi písalo ohľadne môjho stravovania, tak som sa rozhodla ti o tom trošku viac napísať. Je to síce mimo módy a nášho konceptu ale predsa aj strava patrí do životného štýlu ako aj kus oblečenia, ktorý denno denne nosíš na sebe.

Strava ala Mišel, preto som to tak nazvala lebo je špeciálne upravená na mňa, na moje telo, na môj organizmus, na moje spaľovanie, jednoduchá na mňa celú, na Michaelu Senáši. 

Od 15 rokov som mala neustále problémy so žalúdkom či už má bolel žalúdok alebo som mala neustály pocit ťažobný ako keby mi niekto kamene nahádzal do žalúdka alebo som sa nevedela z chuti najesť lebo som už mala dopredu predsudky “čo keď mi bude z toho zase zle?”. Ako som povedala od 15 rokov môjho života som sa trápila s týmito problémami. Hľadala som pomoc z každej strany či to bol gastroenterológ, gastroenteologická ambulancia, špecialisti ako biorezonancia a pod. Nič z toho mi nezaberalo do takej hĺbky aby som sa cítila konečne dobre a zdravo. Podstúpila som asi 10x gastroskopiu (áno to je tá hadička, ktorú ti strčia cez ústa až do žalúdku), 1x kolonoskopiu (toto nikomu neprajem zažiť, pretože v tej dobe som horšiu bolesť ako toto nezažila, a áno táto hadičky ide zase cez tu druhu stranu), 4x som sa liečila na helikobaktera s takou kombináciu antibiotík, že moja pečienkou sa dlho z toho spamätávala. 

Jasné, že o tomto by som ti mohla rozprávať aj celý deň aké lieky, procedúry a podobne som vyskúšala aby som sa cítila aspoň troška lepšie. 

Najprv som si myslela, že asi musím viac cvičiť aby sa mi upravil metabolizmus a začal fungovať tak ako má a upraviť stravu tak ako ti povie tréner. Však to poznáš samé bielkoviny, tvaroh, nízko-kalorickú stravu, kura na vode, žiadne cukry, žiadne sacharidy iba obmedzene a pod.

Od malička sa hýbem a to že som cvičila 8x do týždňa mi tiež nepomohlo k tomu aby som sa cítila lepšie, na to aby mi konečne začal pracovať ten žalúdok. Proste nič mi nepomohlo, vôbec som neschudla a ani som sa necítila lepšie.

Začínala som mať ešte väčšie problémy ale už nie len čo sa týka žalúdka a trávenia. Už to zachádzalo hlbšie a hlbšie ako je koža (vyrážky), gynekologické problémy ako (polytcystické vaječníky, nepravidelná menštruácia a aj to najhoršie čo sa žene môže stať ale to nebude rozoberať - moji najbližší vedia), taktiež nemožnosť za žiadnych okolnosti schudnúť z váhy, zlý metabolizmus a pod. 

Po týchto všetkých problémoch som sa začala o svoje zdravie veľmi báť. Vždy so sa snažila robiť pre zdravia všetko čo bolo v mojich silách. Ale rozhodla som sa ešte viac o toto moje zdravie bojovať po všetkom tom čo sa mi prihodilo.

Zistilo sa, že mám oslabenú vnútornú imunitu a tým pádom moje telo pri väčších zraneniach, zátažiach sa s nimi nevie správne vysporiadať a preto niektoré moje orgány trpia.

Bol to práve môj gynekológ, ktorý mi odporučil navštíviť doktora v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku má špeciálny prístroj a vola sa EAV. Je to EAV diagnostika (klikni sem a môžeš si presne prečítať čo to je a na čo to je dobre). 

Áno existujú na oslabenú imunitu aj lieky ale v mojom prípade to nebolo nutne, nakoľko to nebolo tak závažné. Ideme teda do Košíc, dať tomu šancu a dať do poriadku moje telo tak aby správne fungovalo. Chvíľku som bola aj na vážkach, že: “ a jejda nebude to zase nejak blbosť?”.! Musím povedať, že to bolo moje najlepšie rozhodnutie aké som mohla spraviť.

Po vyšetrení som domov ťahala zopár A4 asi tak 13, 10 z toho bolo na alergény, vhodné a nevhodné potraviny, do takej hĺbky ako je test na 456 potravín, plus ohľadom organom v tele, ktoré sú najviac zaťažovanie a zápalové.

10x A4 naštudovať doma ako povinné čítanie a podľa toho sa stravovať 2 mesiace. Po 2 mesiacoch, kontrola plus kvapky, ktoré sú všetko čisto na bylinnej báze.

Povedala som si jejda, však ja mám momentálne skoro na všetky potraviny alergiu alebo sú pre mňa nevhodné. Bola som uistená, že po 2 mesiacoch sa robia znova testy a niektoré potraviny budem zase schopná prijať a konzumovať ale to až po tejto hĺbkovej kvázi detoxikácii. 

Takto nejako vyzerajú tie A4 od pána doktora: (zelené=ok, žlté=zle)

Nezabúdaj na to, že si to čo ješ. A je to svätá pravda. Ak sa stále napchávaš niečim čo ti telo nie je schopne prijať nemôžeš z toho prijať ani toľko energie koľko tvoje telo potrebuje na bežný deň lebo sa s tou potravinovú v žalúdku trápi a tiež ju nevie spracovať. Myslela som si: však ja držím diétu, zdravo sa stravujem, cvičím, príjmám iba nízko kalorické jedlo. To mi bolo prd platne keď aj to kvázi zdravé alebo nízko kalorické mi žalúdok nevedel prijať. Tým pádom sa mi žalúdok stále trápil a väčšinu mojej energie čo som potrebovala na to aby sa mi rozložila správne na každé orgány aby fungovali ako máju tak sa mi 50% energie stratilo s tým, že sa trápila so žalúdok a s potravinami čo som nevedela stráviť a dostať z nich dostatočnú energiu. To malo najväčší dopad aj na moju ITP - imunitná trombocytopénia (nízka tvorba trombocytov, teda znížený počet krvných doštičiek), mávala som okolo 60-70 tisíc, čo je hlboko pod normou a keď sa mi niečo prihodilo kleslo mi to až na 40 tisíc a 30 tisíc trombocytov je kritická hranica. 

Poďme späť k strave, nabehla som na tento režim a držala som sa veľmi dobre. Celé dva mesiace som vydržala bez jedného porušenia aj keď mi bolo povedané že 1-2x za 2 mesiace sa nič nestane ak sa strava poruší a nadlábnem sa niečim po čom mi moje chuťové bundy túžia. Po necelom týždni som zbadala na sebe prvé zmeny. Zmeny hlavne v tom ako som sa cítila. Hlavne keď som si dala jesť niečo čo môžem, ako som sa cítila cely deň? No zmena bola okamžitá, žiaden pocit že by mi bolo zle od žalúdka, žiadna únava počas dňa, konečne normálny pocit hladu za 3 hodiny (predtým som mala aj po 5 hodinách od jedla pocit že mám kamene v žalúdku) niečo neskutočne. Potom sa k tomu pridalo aj pokles moje hmotnosti za 2 mesiace som schudla 6 kg, čo si myslím, že na moju výšku a predchádzajúcu váhu je dosť. 

Po dvoch mesiacoch tohto stravovania sa cítim fantasticky. Následne prišlo na kontrolu, výsledky mi vyšli ukážkovo - žiadna potravinová alergia alebo nevhodné potraviny, žiadne bolesti žalúdka, u gynekológa historicky najlepšie výsledky od kedy som k nemu začala chodiť a to žiadne polycystické vaječníky, upravený cyklus atď.

V podstate ti tu neviem napísať presný postup či kroky ako dodržiavať jedálničke, či stravu aby si schudla pretože toto bolo vyrobené presne na mňa, na moje telo, na môj organizmus, na moje zdravotné problémy, na moje telo. 

Tebe by to možno vôbec nepomohlo pretože aj keby dodržuje môj jedálničiek, práve ty môžeš mať na niečo iné potravinovú alergiu. 

Preto ti odporúčam navštíviť tohto pána doktora aby aj tebe pomohol s tým s čím sa trápiš najviac a dlhodobo. 

Dúfam, že som ta s týmto blogom nesklamala ak si mal/a očakávanie, že ti napíšem denný jedálničiek ako dodržiavať správnu stravu.

Hlavne dúfam, že týmto som ti pomohla alebo niekomu týmto pomôžem po zdravotnej strane nie po tej vizuálnej “chcem byť štíhla ako lanka” tento blog bol o niečom inom ako krok za krokom sa stravovať.

Ak budeš mat na mňa nejaké otázky ohľadom blogu Strava ala Mišel neváhaj má kontaktovať na IG: @miseliska, FB: Miseliska Drobná alebo aj na mail. 

Ešte pre zaujímavosť ti nepíšem všetky potraviny, ktoré by som nemala a zatiaľ stále nemôžem konzumovať a do dnešného dňa to dodržiavam, česť výnimkám 1x do mesiaca to poruším:

 • všetky sladké, ochutené nápoje;
 • čokoláda; zemiakový škrob;
 • ocot: ryžový, jablčný, zo sladu, z červeného vína;
 • bezkofeinová káva, neskáva;
 • Cola;
 • čierny čaj, čierny čaj bezkofeinový;
 • červené víno;
 • Coca-Cola, Cola Light,
 • Fanta, Fanta Light,
 • Maggi,
 • Pepsi Cola,
 • paradajkový kečup;
 • majonéza;
 • sladký nálev na zeleninu;
 • kôprový nálev na zeleninu;
 • maslo;
 • kuracia masť;
 • arašidový olej;
 • albumín z kravského mlieka, maslo, kazeín, laktóza, mliečny cukor, syry - všetky druhy aj ovčí, kozí a pod,
 • kefír;
 • mlieko: kravské, kozie, ovčie, čerstvé;
 • podmaslie kravské;
 • všetky druhy jogurtov;
 • ovocie: jablko, banán kiwi, hruška, ananás (ostatné ovocie môžem)
 • pšenica- otruby, celá pšenica, pšeničné klíčky, organická pšenica,  pšeničná múka biela;
 • fazuľa - všetky druhy okrem fazuľových strukov bielych a zelených;
 • kurča, kačka;
 • hovädzia pečeň, kuracia pečeň;
 • divina, srnčie, jelenie ...;
 • arašidy, arašidové maslo, zmes arašidov, pekanové orechy, pistácie, mak;
 • čierne korenie;
 • sacharin, sladidlo, čirok cukornatý, stevia, rastline sladidlo, biely repný cukor, hnedý repný cukor, umele sladidlo;

Všetko to ostatné veselo môžem papať a v akomkoľvek množstve. 

Takže moja strava vlastne spočíva najviac na: ryža, ryžové mlieko, kokosové mlieko, sójové dezerty, bravčové, hovädzie mäso, ryby, morské príšery, bezlepkové kukuričné cestoviny a pod. 

Všetko sa dá keď sa chce. Mne sa chce, pretože sa cítim konečne skvelo.

:)

Love u

Mišel

 

info.: toto nie je platená reklama!


20 comments

 • atluhip

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin No Prescription asn.dpwy.mazumis.com.vfp.jd http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • oajakenojoli

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules rfl.zhvw.mazumis.com.csv.so http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • uturuxextzui

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin No Prescription kxd.gdns.mazumis.com.gvh.ge http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • iapaajyeafuub

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin rki.kmgy.mazumis.com.peh.sv http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • pujatobezo

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin tpt.veki.mazumis.com.syw.up http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Leave a comment