Mazumis sa zúčastní na vianočnom Urban Markete – MAZUMIS
Mazumis sa zúčastní na vianočnom Urban Markete

fashion, made in slovakia, mazumis, mylnica, urban market -

Mazumis sa zúčastní na vianočnom Urban Markete

 

Vianočný Urban Market vás zásobí originálnymi darčekmi a spomienkami.

S predvianočným obdobím opäť prichádza aj predajná výstava módy, dizajnu, šperkov a doplnkov, Urban Market. Uskutoční sa 8. – 10. decembra v nových, zrekonštruovaných priestoroch Mlynice na Turbínovej ulici v Bratislave.

Aktuálne vydanie zimného Urban Marketu sa pýši rekordným množstvom prihlásených predajcov a značiek. Ak uprednostňujete pred masovou výrobou originálne produkty od lokálnych značiek zo Slovenska alebo Čiech, Urban Market je tým pravým podujatím, ktoré treba navštíviť. Vyberať si budete môcť spomedzi vyše 140 značiek a tvorcov módy, šperkov a doplnkov, produktov pre deti, ale aj ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky a dizajnových doplnkov do domácnosti.

Aktuálna edícia sa ponesie v trochu netradičnej téme minimal. Kedy inokedy, ako v predvianočnom období trochu spomaliť a zamyslieť sa nad svojím spotrebiteľským správaním? Každý z nás sa môže správať zodpovednejšie voči životnému prostrediu a netreba na to ani vydať veľa energie. Poctivo a ručne robené tašky z kvalitných materiálov, aké vám ponúkne značka Caltik Bros., síce stoja viac ako bežné “umeliny” z reťazcu, no pri správnej starostlivosti vám vydržia aj celý život. Spodné prádlo, ktoré je z kvalitnej, nefarbenej bavlny a po dožití jednoducho recyklovateľné? Presne také nájdete u Créeme. Aj kozmetika môže byť balená v neplastových obaloch a bez pridaných farbív či parfumov, ktoré neprospievajú planéte ani citlivej pokožke. Dokonca aj použitá zubná kefka sa môže stať pekným a praktickým doplnkom do interiéru, o čom vás v peknej spolupráci presvedčia umelohmotné a Curaprox.

Okrem predajnej časti Urban Market vždy ponúka tiež bohatý sprievodný program a inak tomu nebude ani tento rok. Prednášky a diskusie venované architektúre, hudobné koncerty, tvorivé dielne pre malých aj veľkých, na výber toho bude naozaj mnoho. V prednáškach a diskusiách sa dozviete, akú budúcnosť má architektúra minulosti a kedy sa industriálnu budovu oplatí zachovať. O téme, ktorá posledné roky stále viac rezonuje v spoločnosti, sa budú pod vedením Ing. Miloty Sidorovej, phD. Rozprávať zástupcovia architektonickej obce, developeri aj občianski aktivitsti.

Priaznivcov architektúry poteší prezentácia štúdia FAKT, za ktorým stoja štyria mladí nemeckí architekti, ktorí radi experimentujú na hraniciach architektúry. CLUBOVKA na zimnom markete odprezentuje “československé” dizajnérske duo deForm, ktoré sa zameriava na produktový dizajn, nábytok či interiér. V ďalších diskusiách sa dozviete aj to, ako môže plastová kefka pomôcť Slovensku triediť odpad či ktorí Slováci majú potenciál urobiť z našej krajiny eko raj.

Hudobný program vznikol v spolupráci s Demovnica_FM aj vydavateľstvom ajlavmjuzik. Okrem iných sa môžete tešiť na koncerty skupín Queer Jane alebo No Brake, svoj nový album pokrstí česká legenda Monika Načeva a predstavia sa aj skvelí NVMERI, ktorí len nedávno vydali svoju tretiu štúdiovku I don’t think so. Priaznivci elektronickej hudby sa môžu tešiť aj na sobotnú afterparty s djmi a producentmi Biomat-om a Inkwallom.

Toto všetko a ešte viac nájdete počas nabitého víkendu 8. – 10. decembra na Urban Markete v priestoroch zrekonštruovanej Mlynice na Turbínovej ulici. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť prezrieť si tieto unikátne priestory ešte predtým, ako ju zaplnia noví nájomníci! Kompletné informácie o podujatí, predajcoch a programe nájdete na www.urbanmarket.sk

Urban Market 2017 (Winter Edition)
08. – 10. decembra
Mlynica, Turbínová 1, Bratislava – www.mlynica.com


Leave a comment