Kam ísť na dovolenku v Grécku? – MAZUMIS
Kam ísť na dovolenku v Grécku?

blogger, dovolenka, grécko, halkidiki, slovak blogger, zuzka -

Kam ísť na dovolenku v Grécku?

Kam ísť na dovolenku v Grécku?

   

    Prečo som sa rozhodla písať práve o Grécku a konkrétne o Chalkidikoch? Možno naši pravideľní čitatelia vedia, že bývam v meste Thessaloniki, ktoré je od Chalkidiki vzdialené necelú hodinu autom a o tom, aké sú Chalkidiki a more krásne a práve to sa dozviete v mojom blogu.       

 

1. Začnem tým čo sú vlastne Chalkidiki?

2. Ako sa sem dostanem? 

3. A kedy je najlepšie navštíviť tento poloostrov? 

 

   Chalkidiki sú poloostrov na sever od Thessaloník cca 1-1,5 hodiny autom. Je to poloostorov, ktorý sa skladá z troch nôh. Prvá noha má názov Kassandra, druhá Sithonia a tretia Atos.

    Z Bratislavy nám už lieta Raynair dvakrát do týždňa, z Viedne Austrian a to každý deň alebo s cestovkou hmm...

     Najlepšie obdobie, konkrétne pre mňa kedy nie je neznesiteľné teplo a milión ľudí?! Koncom mája alebo začiatkom septembra, vrelo odporúčam vyhnúť sa mesiacu august, úplná katastrofa celé mesto cestuje práve na Chalkidiki...

    Budem písať o konkrétnych miestach a hoteloch, v ktorých som bola niekoľkokrát alebo tam boli mojí známi a priatelia z väčša originál Gréci. Mimochodom Gréci na dovolenku chodia výhradne do Grécka...

   

   Začnem miestom, kotré je úžasné, čisté a možno trošku luxusnejšie a hlavne je najbližšie k nám domov a skvelé pre detičky. Volá sa Sani Beach.

 

   Ubytovanie si viete nájsť aj na ich internetovej stránke http://www.sani-resort.com ale pozor z väčša je vypredané!!  Ponúkajú ubytovanie od klasického hotelového až po luxusné vily na pláži. Hotel patrí medzi top na svete so zameraním pre rodiny s detmi! Nachádza sa tu aj marína s reštauráciami a gréckymi módnymi obchodmi, z ktorých ja osobne ako zakladateľka Mazumis odpadávam! 

   Ak sa Ti nepodarí zohnať ubytko v tomo hotleli, to vôbec nevadí, po celých Chalkidiki je veľa krásnych víl a apartmánov. Za 20 eur aj s parkovaním a voucherom na nápoj alebo jedlo v hodnote 10 eur sa môžeš prísť okúpať. Na tejto krásej pláži s názvom Sani Beach a je vhodná aj pre najmenšie detičky! Dokonca, je na pláži baby kútik kde ti tvoje deti postrážia animátorky. Upozorňujem, áno je tu veľa Rusov ale pre mňa osobne to nie je problém aspoň si pokecáme:) Toto bol hotel alebo pláž na prvej nohe Kassandra ale sú tu aj iné možnosti alebo aj luxusnejšie ubytká, ktoré su trošku nižšie... Ja osobne odporúčam všetkými desiatimi!! 

 

   Hotel Porto Caras na druhej nohe Sithonia, tento hotel tiež spĺňal podmienky a tou je - aby moje deti boli happy, ihrisko blízsko pláže, pláž je kamienková ale mne to nevadí aspoň nemáme všade piesok... veď vieš kde... Hotel je viac komerčný. Stretnete tu aj Slovákov... Najviac sa mi páčil bazén s povolným vstupom...V hotely sa tiež nachádza marína ale oproti Sani Beach nič moc. Môžete si prenajať loď a ísť sa napríklad navečerať do gréckej taverny, ktorá je jedna z top reštaurácii na poloostrove Sithonia. Ak si zadáte do googlu (porto caras sithonia) nájde ti toho veľa, dokonca aj slovenské cestovky ponúkajú tento hotel. 

 

   A do tretice tretia noha, Atos na ktorej sme boli teraz na Veľkú noc. Bývali sme vo vilách s bazénom, naozaj krásne... Hotel sa volá https://www.eaglesvillas.gr/ Je vybudovaný do kopca, kde Ťa po celý čas vozia club taxi.. tie golfové vozíky... Hotel je úplne nový naozaj nádherný, služby top. Pláž nádherná vhodná pre deti len sa nachádza ďalej od víl ale zavezú ťa tam ako všade gofovým vozíkom. Pri pláži je tiež detské ihrisko. 

 

   Toto boli v skratke tri miesta kde som bola ja osobne a odporúčam, ak ste rodina s menšími deťmi ale pre mňa No 1. Sani Beach! 

    Plus na Chalkidikoch je milion pláži, reštaurácií, stačí si zapnúť google a ideš.

http://gohalkidiki.com/10-beaches-of-halkidiki-you-dont-want-to-miss/

     Na Chalkidikoch je skvelý aj nočný život! Pri našom meste a to len 20 min od Thessaloník je pláž SAHARA, ktorá spĺňa všetko!!! Od zábavy až po rodinné vyžitie!! Pozor tu nie je žiaden hotel, dá sa sem zájsť len na deň ale naozaj skvelé!! Hudba, vodná fajka lehátka, stany všetko na top úrovni a aj obsluha! Dostatok miesta až 2000 lehátok.. Toalety, skvelý bar a aj jedlo.

    Ak sa rozhodneš prísť do Grécka určite nezabudni navštíviť center

city v Thessalonikoch, nejakú tú klasickú reštauráciu alebo dobrú diskotéku. Promenáda v lete priamo pri mory plná kaviarni a barov... love it!!! 

    A pre Grékov, je top chodiť na ostorvy, ak idú na dovolenku... a ževraj Kréta je pre nich úplná šupa!!! Len by som sa vyhla asi cestovkám! A šla na vlastnú päsť vlastným autom!!!! A našla si ubytko podľa seba:))Teda ak nemáš deti samozrejme:)

     My tento rok ostávame na dovolenku tu a to Sani beach alebo Kréta.... Na čo sa trepať 10 hodín v lietadle keď my máme všetko tu:)) 

 

    A ak máš aj ty obľúbené miesta kam sa určite oplatí ísť, kľudne aj na Slovensku napíšte nám do komentáru ja sa rada inšpirujem....

 

Krásny deň Zuzka


79 comments

 • acosifitdedom

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Dosage For Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin hcx.czpb.mazumis.com.bhb.fu http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • uxecupeh

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – 18 Amoxicillin Online xmc.quhy.mazumis.com.gqo.hw http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • ohipenap

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin No Prescription Amoxicillin On Line oxt.woqf.mazumis.com.byy.bh http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • owomapih

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxil Amoxicillin Without Prescription szj.ellz.mazumis.com.lui.fh http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • unufumisaduwa

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Buy Amoxicillin Online sci.ddst.mazumis.com.dpu.mr http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Leave a comment