Áno ideme do vlastnej výroby! – MAZUMIS
Áno ideme do vlastnej výroby!

blog, blogger, clothes, family, fashion, grécko, Greece, greek fashion, handmade, janko, livestyle, made in slovakia, mazumis, miseliska, new one, sisters, style, team, viki, zuzka -

Áno ideme do vlastnej výroby!

Áno ideme do vlastnej výroby!

Ako realizujeme naše nápady a ako vyzerá naša produkcia.

 
Neskôr sme si povedali, že ideme do vlastnej výroby a zrealizujeme naše nápady. Prvé veci, ktoré boli vyrobené boli vymyslené pomerne mnou. Keďže som sa v noci budila na to, že mám nejaký nápad, myšlienku a nadizajnovaný kus oblečenia, ale všetko len v mojej hlave. Nikdy som si nič nepripravovala na skicák, jednoducho som si povedala na hlas myšlienku podelila som sa o ňu so Zuzkou odsúhlasili sme si to a poďme do výroby. Na výrobu sme potrebovali aby sa nám rozšíril náš Team Mazumis a nutnosťou bolo nájsť si šikovnú krajčírku a nápaditého dizajnéra.
Nebolo to až také ťažké a bolo nás v našej rodine o dva kusy viac o Viki @ victoire_5 (krajčírka Alias naša „čínska“ šička, „čínska“ nie doslova :D) a Janka @jan.senasi (šikovný ručne stručne dizajnér Yan).
Začiatky boli jasné, že ťažké naučiť sa spolu fungovať a zohrať sa aby sme sa vzájomne pochopili. Pochopili tu moji ideu, ktorá sa mi len tak vytvorila v tej moje “budke” (hlave). Kuca paca patrí k tomu, ale zase nezabudnuteľné chvíle máme iba my v dieľni kde sa tvoria naše nápady. Keď si na to spomeniem, ako sa tam my traja blázni bláznime pri tvorení s vypeckovanou latino-reggaeton hudbou a smiech je počuť na vôkol celej Račianskej 66. Ale vždy nám to ide spolu ako hovoríme našim bláznovským jazykom: “Jak cuker”.
Pome k samotnej produkcii. Vikina Alias „čínska“ šička (naozaj nie je „čínska“ to sme si ju len mi tak nazvali aby sme sa mali na čom spoločne zabávať nič sa nebojte) má na starosti strihy, šitie, prišívanie a vytvorenie hotového kusu oblečenia a potom ide tá moja časť, dizajnovanie. Všetky aplikácie, ktoré nájdete na našich veciach sú ručne pripravované a áno tie rifľové aplikácie sú robené drôtenou kefou, aby to malo čo najkrajší efekt potrhania a moje nechty potom vyzerajú viete si predstaviť ako, orajbané. Ale naozaj všetko sa snažím robiť ručne aj takéto malé detaily. Na kolene vyrábané, robené a farbené oblečenie.
Janko mi veľmi pomáha s vecami, ktoré ručne farbíme. Aj to farbenie ma svoje čaro, pretože výber správnej farby je tiež dôležitý nie každá farba na textil je dobrá a kvalitná. Tie kvalitné vydržia všetko aj niekoľko praní. Naše veci farbíme my v dielni nie je to žiadna pasová výroba (preto ten popis na nových veciach je „I AM NOT FROM LINE PRODUCTION“) alebo výroba v tých komerčných firmách s vábivými sloganmi: “natlač si na svoje tričko so svoju fotku a pod.” My to jednoducho nepoznáme, robíme !ručne! teda Handmade so štetcami na rozloženom kartóne, v robotníckych montérkach a v chirurgický rukaviciach. To znamená, že u nás nikdy nenájdete na chlp rovnakú vec. Pretože aj tá jedna kvapka bude frknutá niekde inde ako bola originál odfotená na e-shopovej fotke. Ale to je náša teória: odlíšiť sa a byť jedinečný a jedinečný v tom zmysle, že to naozaj nie je pásová výroba. Vrátim sa troška späť k aplikáciami a dizajnu našich produktov. Na všetkom makáme spolu a vždy si dávame poradu či ten môj, Zuzkin, Vikinin či Yankov návrh, ktorý je naspinkovaný môže isť takto do výroby a potom do predaja.
Koľkokrát som trávila v našej pidi dielničke toľko času, že som nemala ani poňatia o tom koľko je hodín: „shit to je už toľko“. Po nociach som chodila domov, na totálku unavená. Ale to jednoducho patrí k tomu ako som vždy hovorila ideš 24/7, žiadne také, že o 16:30 mi padla a idem domov. Keď je raz niečo tvoje ideš nonstop bez ohľadu na to, koľko je hodín, či vládzeš alebo už ani na oči nevidíš: „Love my Job“ a to doslova.
Ďalším krokom vpred bola produkcia našej vlastnej značky v gréckych Thessalonikoch a to u našej 70 ročnej tetušky krajčírky Eleni. Prečo práve v Grécku a nie pokračovať tu na Slovensku?! Preto lebo moja myšlienka bola a stále je, že pre Mazumis je veľkou inšpiráciou Grécko a celé toto vzniklo z Grécka. Chceme ísť stále v tej jednej línií a preto sa mi žiadalo mať všetky látky grécke. Zuzka sa hneď zmobilizovala a vybavila sklad s látkami a aj našu grécku krajčírku Eleni.
Tu vznikli tie nádherne kúsky navrhnuté Zuzkou, kolekcia ZuzkaMak. O tom tu písať nebudem, pretože si to môžeš prečítať v predchádzajúcom blogu, kde  ti to Zuzka celé opísala.
Teraz tu máme aj niečo nové a to vyšívanie vlastne navrhnutého grafického návrhu a to som hľadala takého uja čo to tiež z časti robí ručne, teda to ručne spočíva v tom, že to do stroja musí vkladať a presne nastaviť jednotlivé ďalšie potrebné kroky k samotnému vyšívaniu. Minule som sa tam aj naordinovala, pretože to bolo pre mňa fascinujúce ako to je cele prebieha. Skoro ma zahlušil, keď som si tam vykračovala ako doma :D.
Som sama veľmi prekvapená, ako ďaleko sme sa dostali a čo nám naša produkcia oblečenia ešte prinesie. Tak si predstavte zaskočilo ma, že už aj Mazumis začínajú kopírovať:)
Najnovšie nám priniesla o jedného člena navyše a to šikovnú krajčírku Kaju @karonlinakkovacova.
Team MAZUMIS

33 comments

 • akonwunoner

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online bhn.icee.mazumis.com.kzy.ea http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • uhutadiya

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Amoxil jlf.ipwu.mazumis.com.jnk.fr http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • axiviwamuvia

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg vmb.ibdj.mazumis.com.gbr.za http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • eluheyecew

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Amoxicillin 500mg Capsules wlp.owsm.mazumis.com.uoh.jp http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 • iojafefokoebe

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Online Amoxicillin lcr.nbku.mazumis.com.ghj.yl http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Leave a comment