Ako vznikla najnovšia kolekcia ušitá v Grécku? By ZuzkaMak – MAZUMIS
Ako vznikla najnovšia kolekcia ušitá v Grécku? By ZuzkaMak

blog, blogger, clothes, fashion, grécko, handmade, made in slovakia, style -

Ako vznikla najnovšia kolekcia ušitá v Grécku? By ZuzkaMak

Ako vznikla kolekcia ZuzkaMak?

   Nápad ušiť a vytvoriť pár kúskov odo mňa vznikol v tedy keď mi moja milovaná sestra Miška povedala, že nie je na tom veľmi dobre, čo sa týka zdravotného stavu. Konkrétne: ,,Zuzička je mi to strašne ľúto, ale už sa tomu nemôžem venovať ako by som chcela a že musíme spomaliť!" Do teraz všetko čo bolo na mazumis.com vymýšľala ona a veľa vecí aj sama vyrábala. To znamená, že ručne našívala a prišívala do noci v showroome, ktorý mimochodom aj ona celý svoj pomocne prerobila, Mišička sa nezdá ale je veľká šikuľka.
   Jedného rána som sa zobudila a šoférovala do škôlky, ako každé ráno a mne v tom momente zaplo, veď čo som ja neandertálec, že ma to už skôr nenapadlo, od teraz Miške budem pomáhať a všetko budem šiť tu! Síce neviem grécky, neviem kde predávajú látky, neviem kto mi to ušije! No nič za pol hodinu som mala zorganizované všetko!
   Sadla som si za stôl vytiahla tie vyschnuté fixky po deťoch, tablet a ide sa na to! Tie nádherné kresby ti ukážem! Irónia. 

  Pozrela som si Runway, čo teraz  asi fičí, moje obľúbené fashion ikony, ktorými chceme byť všetky. Zapla som si po 150 krát Sex v meste 1,2 a už som sa cítila ako profesionálka. Samozrejme, zo všetkého som si chcela nechať niečo pre seba, no to iste nič mi nezostalo, všetko som to poslala do showroomu pre Teba aby si bola krajšia a štýlovejšia ako ja:))) 

    Nakreslila som 6 návrhov a šla s nimi a s mojou super kamoškou Eleni do sveta látok a textílií! Predstavte si Eleni dlhé roky pracovala vo fashion busnisse (kurňa nikdy neviem koľko sssss v slove business je) smiech. No, takže Eleni pracovala v Londýne a strela sa s celebritami pár ex elán. Bez pomoci Eleni by nič nevzniklo za čo jej veľmi ďakujem. Ona tomu nebude rozumieť ale určite sa jej pochválim, že som o nej napísala, možno bude moja bestie po tomto článku :) smiech.
    Vráťme sa k textíliám, kto by to bol povedal, že ja akože odborníčka na Európske právo, momentálne väčšia odporníčka na prebalovanie plienok, budem niekedy v centre Thessaloník vyberať látky a budem šiť ani sama neviem čo. Možno moju prvú alebo aj poslednú kolekciu.
  A ideme na to, vošla som do obrovského skladu s textíliami a zahanbene som podala pánovi čo strihá metráže, moje profesionálne nákresy ala troj ročný syn. A začali sme vyberať látky. Výber trval pól dňa. Samozrejme, že to čo som chcela vôbec nemali. Bola som prekvapená, že aj oni sa držia trendov, našla som tam toľko povedomých látok, ktoré som videla u veľa značiek, či už zahraničných alebo aj slovenských.
    Moja sestra bola veľmi prekvapená, že aký nádherný výber tu v Grécku majú v porovnaní so Slovenskom alebo Rakúskom, bola veľmi smutná, že nemôže byť so mnou a pomáhať mi.
   A kde sa to bude akože všetko šiť?  Doviezla som všetky látky do malého atelieriku mojej krajčírky tiež menom Eleni, ktorá hovorí len grécky a má asi 70 rokov a 40 rokov praxe! Samostatné šitie trvalo 2 mesiace. Každý detail sme preberali sto krát. Domov som chodila úplne bez energie, všetko som vydala a nechala v ateliéri a v mojej kolekcii.
Pôvodne všetky detaily mali byť vyšívané ako ste zvyknutí z iných kolekcií. V Grécku som nikoho nevedela zohnať kto by vyšil menej ako 500 kusov. Eleni mi poradila, že je veľmi efektné nechať si vyrobiť pás s našim logom. Náhodou sme to mali dávno vyrobené ale v showroome na Slovensku. Miška mi naše logá a vysačky poslala a už to stačilo len našiť na moju prvú a snáď nie poslednú kolekciu.
   Chcem sa ešte vyjadriť k cenám tejto kolekcie. Ceny sú aké sú, mohli by byť aj vyššie, podľa profesionálnej krajčírky vzhľadom na metre látky, kvalitu látky, detaily a čas!

   Dúfame, že sa nájdu zákazníčky, ktoré milujú módu, kvalitné, iné a prepracované fashion kúsky, ktoré som s láskou a nadšením vytvárala pre Teba!   Dúfam, že si nájdeš čas a pozrieš si na našom mazumis.com čo sme pre teba s láskou ušili!


   Krásny Medzinárodný deň žien praje Zuzka Mak


6 comments

 • iqazciz

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin 500mg Amoxicillin nvu.icmw.mazumis.com.vov.nu http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

 • oxayoarotin

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin Amoxicillin 500mg Capsules mvx.eqdv.mazumis.com.jci.fb http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

 • ovizenjo

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Buy Amoxicillin Amoxicillin No Prescription xee.rzmw.mazumis.com.dmh.im http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

 • uporiruhe

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin Amoxil xhk.qbae.mazumis.com.vot.wt http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

 • etarusuc

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin adu.ajco.mazumis.com.tja.ff http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Leave a comment